Motobaterie

Zajímavá videa

Thumbnail          

 Nejčastější otázky o motobateriích a autobateriích:

Otázka:  Dal jsme do servisu nabít svojí motobaterii. Zdálo se mi, že je motobaterie vybitá. V servisu řekli, že ji zkusili nabít, ale nevykazuje žádné hodnoty. Můžu ji u vás reklamovat ? Ještě je v záruce.

Odpověď: Motobaterii samozřejmě u nás reklamujte. K záručnímu listu přiložte i protokol ze servisu o nabíjení - jsou povinni Vám ho vydat. Po proměření Vaší motobaterie Vás budeme imformovat o výsledku.

tým autobaterie-vyhodne.cz

Otázka: Prodáváte motobaterie i s 3 letou zárukou, pokud ano které to jsou?

Děkuji

Odpověď: Motobaterie se prodávají jen s 2 letou zárukou, bohužel žádný výrobce motobaterii neudává 36 měsíců záruku.

tým autobaterie-vyhodne.cz

Otázka: Může se gelová motobaterie STORM používat i vleže?

Děkuji

Odpověď: Gelové motobaterie jsou uzavřené nádoby, neplynatí a nekapají. Jejich konstrukce tedy dovoluje používat motobaterii i v nakloněné poloze. Ne u všech typů gelových motobaterií však výrobce garantuje použití i ve vodorovné poloze. Některé motorky mají kaslíky na motobaterie naležato. Pokud jste majitelé takového motocyklu, kontaktujte nás, před objednáním gelové motobaterie. Doporučíme Vám přesný typ gelové baterie do vašeho motocyklu.

tým autobaterie-vyhodne.cz 

 


Záruka motobaterií. Motobaterie se prodávají  na Českém trhu s 24 měsíční zárukou. Do dnes  se nenašel ani výrobce ani prodejce, který by na jakýkoliv typ motobaterie, jak gelové, tak kyselinové uplatnil 36 měsíční záruku. Je to dáno několika faktory.

více

Jarní údržba motobaterie před vyjetím na silnici.

Každá motobaterie trpí tak zvaním samovybíjením při dlouhodobém nevyužívání. Vybíjení motobaterií je způsobeno neustálou chemickou reakcí, která probíhá v olovnatých článcích po nalití elektrolytu. Toto vybíjení lze zpomalit úplním odpojením baterie od motorky, skútru či čtyřkolky. Proč úplným odpojením? Řeknete si, nové a moderní motorky, čtyřkolky a skútry jsou dnes vybaveny všemi možnými doplňky, např. alarmem či imobilizérem a tyto doplňky neustále odebírají elektřinu.

A zde je ve většině případů důvod, proč nové gelové motobaterie nevydrží déle něž dva roky. Na rozdíl od kyselinové motobaterie se gelová motobaterie nedá opětovně nabít na 100% stavu. Tento fakt je způsoben konstrukčním řešením motobaterie a to celouzavřením, při nabíjení běžnou nabíječkou se baterie začne nadměrně zahřívat a produkovat plyny, které nemají kudy v dostatečné míře unikat. Následně může dojít k rozvaření článků z důvodu nadměrné teploty a nebo k prasknutí motobaterie, z důvodu vysokého rozpínání. A navíc dojde-li k úplnému vybití baterie, nedá se už baterie nabít a je nepoužitelná.

více

Nabízíme prodej olověných akumulátorů pro velkoobchod a maloobchod. Při pravidelných odběrech autobaterií možnost zajímavých individuálních slev a bonusů. Prodej značkových autobaterií VARTA, AKUMA, FIAMM, EXIDE pro užití do osobních i nákladních automobilů.